Настани и конференции

ПРЕСИНГ БР. 40

ПРЕСИНГ број 40 се издаде заедно со списанието ПОРТА3. Од наредниот број продолжуваме со стандардната самостојна издавачка политика.

Преземи го бројот

Семинар на тема Анализа на ризици кај тунели и управување со нив

Домашни
Датум: Среда, 06 Јуни 2018 08:00 - 18:30

Локација: Хотел Александар Палас  |  Град: Скопје, Македонија

Ве известуваме дека на ден 06.06.2018 година, во Хотел Александар Палас во Скопје, со почеток во 8 часот, ќе се одржи Семинар на тема „Анализа на ризици кај тунели и управување со нив“ во организација на Друштвото за геотехника на Македонија (ДГМ).

Овој Семинар е дел од активности на 16 Европска Подунавска конференција за геотехника. Предавачите се врвни светски експерти од ITA (International Tunneling Association), вклучувајќи го и нејзиниот претседател Тарцисио Целестино.

Учеството за членови на Комората ОАИ е бесплатно, доколку се пријават на наведената email адреса или преку веб страната.

Овој настан ќе се вреднува и со соодветен број на CPD поени од Комората.

E-пошта
Булевар 8-ми Септември бр. 15