Настани и конференции

×

Порака

Заштита на лични податоци и користење колачиња

Оваа веб страница користи колачиња. Со користење на нашата веб страница, вие се согласувате дека можеме да ги поставиме овие типови колачиња на вашиот уред.

Погледни детали

Не се согласивте колачиња да бидат запишани на вашиот уред. Оваа одлука може да се смени.

Предавање на тема „Влијание на геолошките услови во тунелоградбата“

Меѓународни
 Завршено пријавување
 
7
Датум: Четврток, 05 Ноември 2020 09:00

Локација: ZOOM платформа

Повикано предавање на професор д-р Решат Улусај од Универзитетот Хачетепе, Анкара, Турција со наслов: „Влијание на геолошките услови во тунелоградбата“.
Настанот ке биде одржан на 5 ти Ноември со почеток од 9 часот преку ZOOM платформата.

Професор Улусај е Претседател на Меѓународното друштво за механика на карпи и инженерство во карпите и е визитинг професор при Градежниот факултет во Скопје.

Регистрираните учесници ќе добијат линк за настанот на емаил адреса во среда на 4-ти Ноември.

 

E-пошта
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Листа на учесници

Zlatko SokolovskiZlatko Sokolovski (1)
Сеад АбазиСеад Абази (1)
Бојан СусиновБојан Сусинов (1)
Хусамедин ЏЕЛАДИНХусамедин ЏЕЛАДИН (1)
Сашо ДаскаловСашо Даскалов (1)
Игор ИвановскиИгор Ивановски (1)
Булент СулооџаБулент Сулооџа (1)