Настани и конференции

×

Порака

Заштита на лични податоци и користење колачиња

Оваа веб страница користи колачиња. Со користење на нашата веб страница, вие се согласувате дека можеме да ги поставиме овие типови колачиња на вашиот уред.

Погледни детали

Не се согласивте колачиња да бидат запишани на вашиот уред. Оваа одлука може да се смени.

Светски инженерски ден 2021 година

Домашни
Датум: Четврток, 04 Март 2021 00:00

Локација: ZOOM платформа

Светскиот ден на инженерството за одржлив развој беше прогласен од УНЕСКО на 40-тата Генерална конференција во 2019 година. Тој се слави ширум светот на 4 март секоја година од 2020 година. Денот нуди можност да се потенцираат достигнувањата на инженерите и инженерството во нашиот современ свет и да се подобри јавноста разбирање за тоа како инженерството и технологијата се од клучно значење за современиот живот и за одржливиот развој.

Комората на овластени архитекти и овластени инженери ќе го одбележи Светскиот ден на инженерството на 4 март 2021 година, со предавања на тема „СИТЕ ЗАЕДНО ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ - ОДРЖЛИВО ИНЖЕНЕРСТВО“, електронски преку ZOOM платформата.

Собирот ќе го поздрави Претседателот на Европскиот совет на инженерски комори - ECEC, господинот Клаус Туридл.

Светскиот инженерски ден го одбележуваат инженерските комори во повеќе од 80 земји https://worldengineeringday.net/event/

Собирот ќе се одржи он-лајн во четврток на 4 март во 12 часот, на овој линк може да се поврзете преку ZOOM платформата https://us02web.zoom.us/j/83925540443?pwd=dE5paDdFL2h6M2lmanF3azVNcFJyUT09 или можете да го следите во живо на Facebook страницата на Комората https://www.facebook.com/komoraoai

 

E-пошта
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.