СТРУЧНИ КОМИСИИ ВО КОМОРАТА

Монографија

MONOGRAFIJA

 

 

 

 

 

 

Флаер

Komora trifold web 18.07.2017 001

Брошура

Broshura Komora web 18.07.2017 001

Монографија Инженерски прстен

MonografijaInzPrsten

 

 

 

 

 

 

2. Во која форма сакате да го добивате списанието на Комората - ПРЕСИНГ?

Cert Logo DAS 9001 web

 

Pin It

1. Стручни комисии за учество во подготовката на Закон за просторно и урбанистичко планирање и Законот за градење, формирана во октомври 2017 година

К-Работно тело на комората
Координатор. Проф д-р Миле Димитровски, (правна подршка Димче Атанасовски и техничка подршка Александар Манчевски и сите администратори на профес.оделенија)
Членови: Петар Цветановски, Реџеп Асани, Жаклина Ангеловска,Чедомир Андовски
Работно тело: К0-урбанизам и просторно планирање
Членови од оделениетоОд други одделенијаНадворешни соработнициAдминистратор
Координатор:
Жаклина Ангеловска
Влатко КоробарЈован Христовски - Сооб.Весна Марковска - МТВСлавица Спасовска
Мила ИскреновиќВанчо Георгиев - Геод.Снежана Герасимовска - МКулт
Дурим Фетаху
Мирослав Грчев
Работно тело: К1-архитектура
Координатор:
Реџеп Асани
Сашо БлажевскиГајур Кадриу, МакедонијапатОливија Доневска
Никола ВелковскиАна Ѓорѓииеска МТВ
Веселинка Герасимовска
Благоја Цветковски
Сашо Иванов
Работно тело: К2-градежништво
Координатор:
Проф. Петар Цветановски
Игор НикодиновскиМилорад Јовановски - Геот.Салим Хасани (КСЗМ) Флутура Хазари
Андреа Серафимовски
Зоран Мирчевски
Ана Тромбева
Работно тело: К3-други струки поврзани со градителското законодавство
Координатор:
Чедомир Андовски
Димче Галовски МАШЛеонита Чаловска
Ванчо Донев ЗПР/ППЗ
Беким Фетаји ЖС
Даме Димитровски ЕЕ
Андон Петровски СООБ
Слободан Томиќ ЕЛЕ
Фросина Сеизова ЕЛЕ

 

2. Стручна комисија за професионални квалификации

Согласно одлука број 02-562/7 од 9 Мај 2018 година, од Комората на овластени архитекти и овластени инженери, како членови и нивни заменици во комисијата за преговори за признавање на професионалните квалификации на инженерите од зeмјите на западен Балкан (архитекти и градежни инженери) делегирани се:

#Име и презимеФункција
1Миле Димитровскипретседател на Комората, член
2Раде Лазаревски (градеж. инж.)потпретседател на Комората, заменик член
3Огнен Марина (архит. инж.)член
4Александар Радевски (архит. инж.)заменик член