Настани и конференции

Монографија

MONOGRAFIJA

 

 

 

 

 

 

Флаер

Komora trifold web 18.07.2017 001

Брошура

Broshura Komora web 18.07.2017 001

Монографија Инженерски прстен

MonografijaInzPrsten

 

 

 

 

 

 

2. Во која форма сакате да го добивате списанието на Комората - ПРЕСИНГ?

Cert Logo DAS 9001 web

 

Свечено доделување на инженерски прстени на најдобрите дипломирани инженери 2019

Домашни
Датум: Петок, 28 Јуни 2019 19:00

Локација: Музеј на современа уметност во Скопје

На 28 јуни 2019 година, на платото на Музејот на современа уметност во Скопје ќе се одржи Свечено доделување на инженерски прстени на најдобрите дипломирани инженери за 2019 година.

ПРОГРАМА

 • Поздравен збор на претседателот на Инженерската институција на Македонија
  Проф. д-р Христина Спасевска
 • Поздравен збор на претседателот на Комората на овластени архитекти и овластени инженери
  Проф. д-р Миле Димитровски
 • Обраќање на Претседателот на Република Северна Македонија
  Стево Пендаровски
 • Доделување на златните инженерски прстени
 • Обраќање на еден од добитниците
 • Коктел

 

Телефон
+389 2 322 356
E-пошта
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.