Нов претседател на Комората

Нов претседател на Комората

По спроведените избори во Комората на овластени архитекти и овластени инженери, М-р Кристинка Радевски, дипл.арх.инж. е новиот Претседател.    …

Повеќе...
Меморандум за соработка меѓу УКИМ и Комора на овластени архитекти и овластени инженери

Меморандум за соработка меѓу УКИМ и Комора на овластени архитекти и овластени инженери

По повод 13 години од постоење на Комората на овластени архитекти, денеска претседателот на Комората, Миле Димитровски заедно со ректорот…

Повеќе...
Доделување на признание Инженерски прстен 2020 година

Доделување на признание Инженерски прстен 2020 година

На 29 септември 2020 година, на платото пред претседатлската „Вила Водно“ во Скопје се одржа свечена церемонија за доделување на…

Повеќе...

Монографија

MONOGRAFIJA

 

 

 

 

 

 

Флаер

Komora trifold web 18.07.2017 001

Брошура

Broshura Komora web 18.07.2017 001

Монографија Инженерски прстен

MonografijaInzPrsten

 

 

 

 

 

 

2. Во која форма сакате да го добивате списанието на Комората - ПРЕСИНГ?

Cert Logo DAS 9001 web

 

×

Порака

Заштита на лични податоци и користење колачиња

Оваа веб страница користи колачиња. Со користење на нашата веб страница, вие се согласувате дека можеме да ги поставиме овие типови колачиња на вашиот уред.

Погледни детали

Не се согласивте колачиња да бидат запишани на вашиот уред. Оваа одлука може да се смени.

banner odluka1

КАЛЕНДАР НА НАСТАНИ

Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Број на посетители

Денес332
Овој месец7300
Вкупно од 1.9.2017567190

Комората е членка на Европскиот совет на инженерски комори

Комората е членка на Светската федерација на инженерски организации

Cert Logo DAS UKAS 9001 web