Информатор за активности на Комората

Порака

Заштита на лични податоци и користење колачиња

Оваа веб страница користи колачиња. Со користење на нашата веб страница, вие се согласувате дека можеме да ги поставиме овие типови колачиња на вашиот уред.

Погледни детали

Не се согласивте колачиња да бидат запишани на вашиот уред. Оваа одлука може да се смени.

Свечено одбележување 13 години од постоење на Комората на овластени архитекти и овластени инженери

pokana 2020

Комората на овластени архитекти и овластени инженери оваа година одбележа 13 години од своето постоење.

Свеченото одбележување се одржа на 18 декември (петок) 2020 година во 13 часот, електронски преку ZOOM платформата. Воедно на свеченоста беше потпишан Меморандум за соработка со Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ Скопје (повеќе информации за свеченоста)

Во продолжение можете да погледнете фотографии од доделувањето на наградите, плакетите и благодарницата.

Напомена: Доделувањето се одржа во просториите на Комората во посебни термини за сите добитници со доследно почитување на мерките за заштита од ширење на Корона вирусот.