Настани и конференции

×

Порака

Заштита на лични податоци и користење колачиња

Оваа веб страница користи колачиња. Со користење на нашата веб страница, вие се согласувате дека можеме да ги поставиме овие типови колачиња на вашиот уред.

Погледни детали

Не се согласивте колачиња да бидат запишани на вашиот уред. Оваа одлука може да се смени.

SKILLS4FUTURE WEEK

Домашни
Датум: Вторник, 22 Март 2022 10:00 - Четврток, 24 Март 2022 00:00

Локација: Hotel Limak Skopje & On-line

Задоволство ни е да ве информираме за првата Skills4FutureWeek на 22 март 2022 година во Хотел Лимак со почеток во 10:00 часот.

На SKILLS4FUTURE WEEK ќе се отворат дискусии за новите технологии во македонските традиционални сектори и во Западен Балкан, идните вештини и вредноста на дигиталната и зелена трансформација на регионалниот и локалниот економски екосистем.

Самиот настан ќе понуди извонредно искуство за веќе етаблираните професионалци во индустријата, но исто така и за млади визионерски стартапи и претприемачи преку серија интерактивни дискусии, симулации, студии на случаи и сесии за прашања и одговори одржани од регионални лидери од светот на бизнисот, иновации и технологија. Агендата на настанот можете да ја преземете подолу.

Настанот во 3 дена ќе биде достапен и онлајн преку пренос во живо на Фејсбук страницата на UNDPMK.

Повеќе информации за проектот:
https://www.facebook.com/skills4future.mk
https://www.linkedin.com/company/future-skills-center/
https://www.instagram.com/skills4future.mk/

 

E-пошта
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.