Настани и конференции

×

Порака

Заштита на лични податоци и користење колачиња

Оваа веб страница користи колачиња. Со користење на нашата веб страница, вие се согласувате дека можеме да ги поставиме овие типови колачиња на вашиот уред.

Погледни детали

Не се согласивте колачиња да бидат запишани на вашиот уред. Оваа одлука може да се смени.

Отворена сесија со градежниот сектор на Северна Македонија - ARISE

Домашни
Датум: Вторник, 21 Јуни 2022 11:00 - 13:00

Локација: Сала на Комора ОАИ

Ве покануваме да се приклучите електронски на отворената сесија на проектот ARISE насловена „Унапредување и препознавање на дигиталните и вештините на енергетска ефикасност во градежниот сектор на Северна Македонија“.
Отворената сесија е денес (вторник, 21 јуни), со почеток во 11 часот

Проектот ARISE цели кон обучување на професионалци во градежниот сектор за проектирање и изведба на енергетски ефикасни згради, со користење на информациско моделирање на градбите (BIM). Проектот ќе придонесе кон придвижување на градежната индустрија кон енергетски ефикасна средина преку стимулирачки пристап за зголемување на побарувачката за одржлива енергија и дигитални вештини во секторите архитектура, инженерство и градежништво.

Деталите за приклучување на сесијата преку апликацијата ZOOM се следни:

Meeting ID: 954 3484 5507
Passcode: Arise2022

 

E-пошта
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.