Настани и конференции

×

Порака

Заштита на лични податоци и користење колачиња

Оваа веб страница користи колачиња. Со користење на нашата веб страница, вие се согласувате дека можеме да ги поставиме овие типови колачиња на вашиот уред.

Погледни детали

Не се согласивте колачиња да бидат запишани на вашиот уред. Оваа одлука може да се смени.

4-ти Европски ден на инженерите

Меѓународни
Датум: Вторник, 21 Јуни 2022 10:00 - 16:00

Локација: On-Line

На 21 јуни 2022 година, од 10.00 - 16.00 часот, во Брисел, во организација на Европскиот совет на инженерски комори (ECEC), Европскиот совет на градежни инженери (СКЦЕ) и Европската федерација на национални инженерски асоцијации (FEANI), ќе се одржи 4-тиот Европски ден на инженерите.

Настанот оваа година можете да го следите онлајн.

Кликнете тука за да се приклучите на состанокот преку апликацијата Microsoft Teams или следете го во живо на YouTube преку линкот (https://youtu.be/5LBbwhjSh8o).

 

E-пошта
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.